Blog

Sprawdź najnowsze na blogu

Nawet do
600 €
odszkodowania

Chcesz uzyskać odszkodowanie ? Zadzwoń

Mamy dobre wieści! Piloci skandynawskich linii lotniczych SAS zakończyli strajk.

Zarząd firmy osiągnął porozumienie ze związkami zawodowymi pilotów, które zaowocowało nową, trzyletnią umową dla pracowników.

– Z ulgą stwierdzam, że nasi pasażerowie wkrótce znów będą mogli podróżować, a my będziemy mogli realizować nasze zobowiązania wobec podróżnych – powiedział prezes zarządu SAS Rickard Gustafson.

Szacuje się, że z powodu tygodniowego strajku odwołano ponad 4 tys. lotów. Problemy nie ominęły polskich podróżnych – odwołano loty między Kopenhagą i polskimi miastami – Warszawą, Krakowem, Gdańskiem.

Jeżeli nie udało Ci się uniknąć utrudnień związanych ze strajkiem linii SAS zawalcz już dziś o swoje odszkodowanie.

Zgodnie z najnowszym orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości UE, strajk personelu linii lotniczej nie jest już nadzwyczajną okolicznością, zwalniającą ją z odpowiedzialności odszkodowawczej wobec pasażerów. Zgodnie z rozporządzeniem nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego masz szansę uzyskać 250, 400 lub nawet 600 Euro – wysokość odszkodowania uzależniona jest od długości lotu.

Pamiętaj że o odszkodowanie możesz ubiegać się gdy:

  • Twój lot opóźnił się o co najmniej 3 godziny,
  • Twój lot został odwołany do 14 dni przed wylotem.

Wszystkich pasażerów pokrzywdzonych w wyniku strajku linii lotniczych SAS i nie tylko zapraszamy do kontaktu. Nie czekaj i zgłoś się po pomoc już dziś.